دسته بندی ها

صخره قارچی کیش ، جاذبه ی طبیعت زیبا !

تعداد بازدید: 1627

صخره قارچی کیش ، جاذبه ی طبیعت زیبا !

صخره قارچی کیش یکی از منظره های زیبای واقع در خط ساحلی کیش است . این صخره که مانند یک قارچ سر از آب بیرون آورده ، منظره زیبای خاصی را به چشمان شما هدیه می دهد . 

کنار این صخره ، لنج به گل نشسته میبینید که در کنار یکدیگر در غروب آفتاب یکی از بهترین مناظر جزیره طلایی کیش خواهد بود . این لنج به گل نشسته توسط سازمان منطقه آزاد کیش مرمت شده و نورپردازی هایی که در شب زیبایی خاصی به این صحنه اضافه کرده است .

ساحل صخره قارچی کیش در شمال غرب کیش و حد فاصل منطقه سفین و کلبه هور قرار گرفته است . پس اگر می خواهید در جزیره کیش یک روز آرام را سپری کنید پیشنهاد ما این است که از ساحل صخره قارچی کیش و لنج به گل نشسته کیش دیدن کنید . 

 

پاورقی : عوامل طبیعی ایی نظیر تغییرات جوی و وزش باد که باعث فرسایش میشود یا تغییرات دمایی که موجب هوازدگی میشود صخره هایی با اشکال عجیب و غریب را در گوشه و کنار دنیا پدید آورده اند. برخی از این صخره ها نیز از یخچال های یخی هزاران سال قبل برجای مانده اند. نکته بسیار جالب در مورد این صخره ها آن است که بسیاری از آنها به طرز باور نکردنی ایی هنوز برجای خود ایستاده اند.یکی از این صخره های حیرت آور صخره قارچی در جزیره کیش میباشد. این صخره که به صخره سنگی نیز معروف میباشد از مناظر کاملا طبیعی است که در خط ساحلی قرار دارد. همانطور که از نام آن پیداست این صخره مثل یک قارچ سر از آب بیرون آورده است. دلیل شکل گیری این صخره برخورد موج های سهمگین دریا به ساحل صخره ای و تکه شدن ساحل صخره ای بوده است. دلیل وجود رنگ های متنوع در اطراف صخره نیز وجود باکتری ها و مرجان ها است.